Новини галузі

Укрпошта виставила на продаж перші 30 об'єктів, які складаються зі 177 одиниць нерухомого майна.

Укрпошта виставила на продаж перші 30 об'єктів, які складаються зі 177 одиниць нерухомого майна.
Ці об'єкти не використовуються у господарській діяльності Укрпошти. Їх загальна стартова ціна відповідно до незалежної оцінки становить 82,6 млн грн, повідомили у компанії.
Це перша частина об'єктів із тих, які буде продавати Укрпошта. На другому етапі державна компанія виставить на продаж ще 62 об'єкта, вартість яких оцінена у 189 млн грн.
Продаж здійснюватиметься через електронну торгову систему ProZorro.Продажі.
Серед перших лотів, що виставила Укрпошта на продаж, — одним лотом дві поруч розташовані турбази в Києві у Конча-Заспі, турбази на узбережжі Азовського моря, передмісті Дніпра та у Чернігівській області, а також виробничі приміщення у центрі Львова.
«В Укрпошти понад 12 тис. об'єктів нерухомості, з них у власності близько 5 тис. І лише половина із тих, що належать підприємству, використовується за призначенням та приносить прибуток. Решта — баласт: бази відпочинку, кузні, лазні, магазини, ангари, склади тощо. На їх утримання ми щороку витрачаємо близько 10 млн грн на податки, охорону, тощо. Укрпошта не турбаза і не склад», — зазначив гендиректор компанії Ігор Смілянський.
Наприкінці квітня комісія з розгляду питань стосовно розпорядження майном Міністерства інфраструктури погодила продаж Укрпоштою непрофільних активів підприємства.
Всього Укрпошта проведе незалежну оцінку 801 об'єктів нерухомого майна (окрім земельних ділянок), що не використовуються у господарській діяльності компанії.
Як повідомлялося, відповідно до Указу президента від 4 листопада 2019 року № 837 про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави до 31 грудня 2020 року Кабінету міністрів було доручено вжити необхідних заходів щодо продажу непрофільних активів підприємств інфраструктури.

За інформацією nv.ua